Volgt meerdere tweedehands platforms Marktplaats, Buycycle en marktdata voor racefiets-deals
bikescout ·  racefietsen

Onafhankelijke modelanalyse

Giant TCR tweedehands prijs: wat is een goede deal?

Laatst bijgewerkt:

De Giant TCR is al generaties lang een lichte allround racefiets. Het tweedehands aanbod loopt van oudere velgremmodellen tot recente Advanced Pro- en Advanced SL-fietsen met elektronische groep en carbon wielen. BikeScout vergelijkt de vraagprijs met vergelijkbare TCR's, zodat je sneller ziet of een advertentie goedkoop, eerlijk of te duur is.

Kort antwoord

Een tweedehands TCR is vooral interessant als uitvoering, generatie en afmontage bij de vraagprijs passen.

In de huidige TCR-markt ligt de middelste band rond €1.000-€2.700, met een mediaan van €1.800. Zit een advertentie duidelijk onder die band, dan is het mogelijk een goede deal. Zit hij erboven, dan wil je duidelijke upgrades of een uitzonderlijk goede staat zien.

1234 nu te koop
437 nieuw in 30 dagen

Goede koop als

  • Je een 2–4 jaar oude Advanced Pro vindt met nette Di2 en originele wielen.
  • De vraagprijs rond of onder de bouwjaarband voor díe uitvoering ligt.
  • De verkoper onderhoud, aankoopbewijs en een gave framestaat kan laten zien.

Pas op als

  • Een Advanced SL een kort afgezaagde geïntegreerde zadelmast heeft.
  • De prijs voor “een TCR” geldt zonder dat uitvoering én bouwjaar kloppen.
  • Er kraakgeluiden, valschade of veel slijtage aan de aandrijflijn zijn.

Prijsbanden

Wat is een goede prijs per bouwjaar?

Onderstaande banden zijn bedoeld als richtlijn. De exacte waarde verschuift door groepset, wielen, remtype, staat, maat en hoe compleet de advertentie is.

Huidige marktwaarde

Wat is een Giant TCR per bouwjaar waard?

Middelste 50% Mediaan
De mediane huidige vraagprijs van een Giant TCR loopt per bouwjaar van voor 2014: €700, 2014–2017: €900, 2018–2020: €1.400, 2021–2023: €2.100, 2024+: €3.200. De groene zone toont het middelste prijsbereik van 25 tot 75 procent. €5.000 €3.750 €2.500 €1.250 €0 €700 voor 2014 n=187 €900 2014–2017 n=215 €1.400 2018–2020 n=382 €2.100 2021–2023 n=670 €3.200 2024+ n=530
Dit is een momentopname van huidige vraagprijzen, geen meting van dezelfde fiets door de tijd. Uitvoering, staat, groepset en wielen kunnen de waarde sterk verschuiven.

Een TCR zakt het snelst in waarde in de eerste jaren en vlakt daarna af. Een paar jaar oude fiets is daardoor meestal de beste balans tussen prijs en fiets — je laat de eerste, steilste afschrijving aan de eerste eigenaar.

Bouwjaar Goede deal Eerlijke prijs Aan de dure kant Data
2024 en nieuwer onder €2.500 €2.500-€4.500 boven €4.500 530 advertenties
2021-2023 onder €1.700 €1.700-€2.700 boven €2.700 670 advertenties
2018-2020 onder €1.000 €1.000-€1.800 boven €1.800 382 advertenties
2014-2017 onder €700 €700-€1.200 boven €1.200 215 advertenties
voor 2014 onder €500 €500-€900 boven €900 187 advertenties

Let op: deze bouwjaarbanden mengen Advanced, Advanced Pro en Advanced SL, plus verschillende groepen en wielsets. Een nette Advanced SL kan dus terecht boven de algemene band uitkomen. Kijk bij varianten voor de band per uitvoering.

Direct antwoord

Zit jouw advertentie onder de markt?

Vul de advertentie in — bouwjaar, groepset en vraagprijs — en BikeScout zegt meteen of die prijs onder, op of boven de markt ligt.

Ons oordeel

De Advanced Pro is de slimste TCR-koop — een 9e generatie de scherpste deal

Haal je één ding uit deze cijfers: voor de meeste kopers is de Advanced Pro de zoete plek. Je krijgt het frame-idee van de topmodellen met een hoogwaardiger vork en betere afmontage, zonder de meerprijs van de Advanced SL. De vakpers deelt die conclusie — GRINTA riep de Advanced Pro 0 uit tot racefiets van het jaar 2025.

De tiende generatie (modeljaar 2025) is een verfijning, geen breuk: geïntegreerde kabels en iets vlottere buisvormen, maar dezelfde scherpe fiets. Daardoor is een nette negende generatie vaak de slimste deal — je betaalt fors minder, mist vooral cosmetische integratie en houdt eenvoudiger onderhoud.

Pas op bij de Advanced SL: die heeft bij veel bouwjaren een geïntegreerde zadelmast. Is die kort afgezaagd, dan zit je vast aan die zithoogte. Controleer zaaglengte en resterende marge vóór je op het lichte frame afgaat.

Wat bepaalt de prijs

Waarom de ene Giant TCR veel duurder is dan de andere

De TCR is Giant's lichte allround wedstrijdfiets, naast de meer aerogerichte Propel en de comfortabelere Defy. Vooral carbonniveau, bouwjaar, remtype en afmontage bepalen de tweedehands waarde.

Advanced, Advanced Pro of Advanced SL
Advanced is de toegankelijke carbonlijn. Advanced Pro krijgt een hoogwaardiger voorvork en vaak betere wielen en groepen. Advanced SL gebruikt Giant's lichtste carbon en heeft bij recente generaties een geïntegreerde zadelpen.
Generatie en remtype
De markt bevat veel generaties. Oudere velgremfietsen zijn meestal goedkoper; de tiende generatie vanaf modeljaar 2025 heeft volledig geïntegreerde kabelgeleiding en meer aerodynamische buisvormen.
Groepset, wielen en powermeter
105, Ultegra, Force, Dura-Ace en Red zorgen voor grote prijsverschillen. Carbon SLR- of CADEX-wielen en een powermeter kunnen een hogere vraagprijs verklaren, mits staat en onderhoud ook kloppen.
Marktplaats vs. Buycycle
BikeScout ziet veel TCR's op beide platforms. Buycycle bevat meer Europees aanbod en kan hoger geprijsd zijn; vergelijk een Nederlandse particuliere advertentie daarom niet blind met een EU-dealeraanbod.

De uitvoeringen

Wat kost elke TCR-uitvoering?

Bij de TCR zegt de uitvoering veel over de waarde. Advanced is de toegankelijkste carbonlijn, Advanced Pro combineert hetzelfde type frame met een hoogwaardiger voorvork en afmontage, en Advanced SL is het lichtste topmodel. De banden hieronder mengen meerdere bouwjaren; gebruik daarom ook altijd de bouwjaartabel.

TCR Advanced Pro

mediaan €2.500

  • Goede deal onder €1.800
  • Eerlijk €1.800–€3.300
  • Aan de dure kant boven €3.300

252 actief · 656 datapunten

TCR Advanced SL

mediaan €2.500

  • Goede deal onder €1.400
  • Eerlijk €1.400–€4.000
  • Aan de dure kant boven €4.000

130 actief · 254 datapunten

TCR Advanced 2

mediaan €1.400

  • Goede deal onder €900
  • Eerlijk €900–€1.800
  • Aan de dure kant boven €1.800

77 actief · 198 datapunten

TCR Advanced 1

mediaan €1.700

  • Goede deal onder €1.200
  • Eerlijk €1.200–€2.200
  • Aan de dure kant boven €2.200

54 actief · 208 datapunten

TCR Advanced

mediaan €1.600

  • Goede deal onder €1.000
  • Eerlijk €1.000–€2.500
  • Aan de dure kant boven €2.500

20 actief · 55 datapunten

TCR Advanced 0

mediaan €2.500

  • Goede deal onder €2.100
  • Eerlijk €2.100–€2.800
  • Aan de dure kant boven €2.800

18 actief · 44 datapunten

TCR Advanced 3

mediaan €800

  • Goede deal onder €600
  • Eerlijk €600–€1.400
  • Aan de dure kant boven €1.400

4 actief · 11 datapunten

Balk toont de eerlijke band (25e–75e percentiel) op één schaal; streep is de mediaan.

Marktcontext

Wat betekent de tiende generatie voor oudere TCR-prijzen?

De TCR voor modeljaar 2025 bracht geïntegreerde kabelgeleiding, aangepaste buisvormen en lagere gewichten, maar de basis bleef een scherpe allround racefiets. Daardoor kunnen negende-generatiefietsen interessante tweedehands waarde bieden, vooral als je eenvoudiger onderhoud belangrijker vindt dan de nieuwste integratie. Vergelijk wel altijd uitvoering, remtype, wielen en groep.

Zo leest BikeScout een advertentie

Voorbeeld: is deze TCR zijn prijs waard?

2022 TCR Advanced Pro 1 · Ultegra Di2 · maat M

Vraagprijs €2.850

Eerlijk — aan de bovenkant

Op de algemene bouwjaarband (2021–2023: eerlijk €1.700–€2.700) oogt €2.850 te duur. Maar dit is een Advanced Pro, en die uitvoering heeft een eigen band die hoger ligt. Binnen die trimband is €2.850 eerlijk, richting de bovenkant.

De elektronische Ultegra Di2 en de Pro-vork verklaren de hogere vraag. Kloppen wielen, ketting en cassette en is er geen valschade, dan is dit een verdedigbare prijs. Twijfel je daarover, bied dan richting €2.600.

Richtprijs bod: €2.600–€2.750

Waar op letten

Zo koop je een TCR zonder miskoop

Een TCR kan een sterke tweedehands koop zijn, maar pasvorm en uitvoering maken veel verschil. Controleer deze punten voordat je op prijs beslist.

  1. 1

    Maat en racehouding

    De TCR heeft een directe racegeometrie. Controleer Giant's maatcode zorgvuldig — vooral M versus M/L — en beoordeel stuurpen, spacers en zadelpositie voordat je een ogenschijnlijk scherpe fiets koopt.

  2. 2

    Zadelpen en Advanced SL

    Advanced en Advanced Pro gebruiken een verstelbare Giant-zadelpen. Advanced SL heeft bij veel generaties een geïntegreerde zadelmast: controleer zaaglengte, resterende verstelmarge, klem en eventuele schade.

  3. 3

    Cockpit, lagers en onderhoud

    Bij de nieuwste generatie lopen de remleidingen via de cockpit en het balhoofd. Controleer speling, lagerconditie en of stuurbreedte en stuurpenlengte passen; aanpassingen kunnen extra werk en kosten geven.

  4. 4

    Carbon, bracket en aandrijflijn

    Inspecteer balhoofd, onderbuis, bracket, achterbrug en zadelpenzone op valschade of reparaties. Luister naar kraakgeluiden en controleer ketting, cassette, remmen, wielen en elektronische schakeling.

Veelgestelde prijsvragen

Veelgestelde vragen over de TCR

Wat is een goede tweedehands prijs voor een Giant TCR?

Een goede prijs hangt vooral af van bouwjaar, Advanced-uitvoering, remtype, groepset, wielen en staat. Vergelijk de advertentie eerst met de bouwjaarband en daarna met de band voor Advanced, Pro of SL.

Is een TCR Advanced SL altijd meer waard dan een Advanced Pro?

Meestal wel bij vergelijkbaar bouwjaar en vergelijkbare staat, maar niet automatisch. Een oudere SL met afgezaagde zadelmast of versleten onderdelen kan minder aantrekkelijk zijn dan een recentere, nette Advanced Pro.

Is een oudere Giant TCR nog interessant?

Ja. Oudere TCR's kunnen veel racefiets voor het geld bieden. Controleer wel remtype, bandenspeling, carbonstaat, maat, slijtage en de beschikbaarheid van passende Giant-onderdelen.

Methodiek

Hoe BikeScout deze TCR-prijsband maakt

BikeScout gebruikt aggregate marktdata uit tweedehands advertenties en vergelijkt prijs, bouwjaar, modelvariant, groepset en framemateriaal. De bedragen zijn richtprijzen voor marktcontext, geen taxatie of koopadvies. Controleer bij een concrete fiets altijd schade, slijtage, onderhoud, maat en verkoper.

1922 bruikbare datapunten
577 Marktplaats-signalen
1801 Buycycle-signalen
3 Sep laatste marktsignaal

Gratis eerste oordeel

Check jouw exacte TCR-vraagprijs.

Er kwamen de afgelopen 30 dagen 437 tweedehands TCR's bij, en de scherpe zijn vaak binnen een dag weg. Vul bouwjaar, groepset en vraagprijs in voor een onafhankelijke richtprijs. Wil je daarna dat BikeScout 30 dagen lang nieuwe matches en prijsdalingen onder de marktband voor je bewaakt, dan maak je een zoekprofiel.